Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: KAAN’ı 2028’de filomuza katıyoruz

Yerel seçim maratonu kapsamında gerçekleştirilen mitingler devam ediyor.

Bu kapsamda da Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerini sürdürüyor.

Tek tek illeri gezerek vatandaşlarla buluşan Erdoğan’ın yeni durağı Elazığ oldu.

65 bin kişiye hitap etti

Elazığ’da 65 bin kişiye hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiden terörle mücadeleye kadar önemli mesajlar verdi.

“Kiralık katil sürülerinin kökünü kurutacağız”

Terörle mücadelede kararlı duruşu sürdüreceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kiralık katil sürülerinin kökünü kurutacağız” dedi.

Müjdeyi verdi

Vatandaşlara milli muharip uçak KAAN’ın geçtiğimiz haftalarda gökyüzüyle buluştuğunu kaydeden Erdoğan, yeni müjdeyi verdi.

“KAAN’ı 2028’de filomuza katıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN’ın 2028 yılında TSK filosuna katılacağını duyurdu.

“Nerede bu CHP, nerede diğerleri”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli muharip uçakla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek için gece gündüz demeden tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ekonomi savunma sanayi, ihracat, istihdam, üretim, çevre ve şehircilikte hamdolsun sürekli yeni başarılara imza atıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda 5. nesil savaş uçağımız Kaan gökyüzüyle buluştu mu? Türkiye böylece bu alanda dünyanın ilk 4 ülkesi arasında yer aldı. Nerede bu CHP, nerede diğerleri? İnşallah 2028 yılında Kaan’ı savaş uçağı filomuza dahil etmeye başlıyoruz.

“31 Mart’ta bir kez daha sizin desteklerinize ihtiyacımız var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Elazığ’a son olarak geçen sene 1 Nisan’da gelmiştim. Hem deprem konutlarının temelini atmış hem de afet konutlarının kuralarını çekmiştik. Akşama da iftar açmıştık. Şimdi gene bir Ramazan-ı Şerif’in öncesindeyiz. 11 Ay sonra bir kez daha Elazığ’da bulunmanın, sizlerle kucaklaşmanın bahtiyarlığı içindeyim. Elazığ Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde oy oranlarıyla gakkoşlar bir kez daha bu kardeşinin yanında yer aldı. Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakına sahip çıktığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta bir kez daha sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Gakkoşlardan aynı güçlü duruşu 31 Mart’ta da bekliyoruz. Elazığ’ın yine 31 Mart’ta tarih yazacağına yürekten inanıyorum. Bu meydan bana Elazığ’ın gümbür gümbür geldiğini, geleceğini söylüyor. Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Gakkoşlar bizimle yürüdüğü müddetçe evelallah kimse bizim önümüzü kesemez. Elazığ desteğini esirgemediği sürece hiç kimse Türkiye’nin bileğini bükemez.

“Girilemez denilen ne kadar yer varsa girdik”

“Enflasyonu indirmek bugünden yarına olacak şey değil”

Kovid salgınını ve ardından Rusya-Ukrayna arasında başlayan savaşın olumsuz etkileri ekonomide devam ediyor. Avrupasından Amerikasına varıncaya kadar enflasyonu dizginlemek için çareler arıyor. Enflasyonu indirmek bugünden yarına olacak şey değil. Türkiye olarak amacımız üretim, istihdam, ihracat boyutuyla ivme kavmı yaşamadan vatandaşımızın aşına, ekmeğine, işine halel getirmeden enflasyonu tekrar tek haneli oranlara düşürmektir. İnşallah biraz daha sabrederek bu hedefe ulaşacağız. Nasıl daha önce tek haneli rakamlarda tuttuysak aynısını yine başaracağız. Elbette herşey süt liman demiyoruz. Çalışanlar ve emeklilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Bütçe imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimizin yükünü hafifletecek çeşitli adımları attık, atıyoruz.

“Ülkemizi büyütmenin, şehirlerimizi genişletmenin derdindeyiz”

“Son 21 yılda Elazığ’a 137 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık”

Eser ve hizmet siyaseti anlayışıyla son 21 yılda Elazığ’a 137 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık. Fırat Üniversitemize 800 yataklı hastane yapmak için çalışmalara başladık. 150 yataklı Palu Devlet Hastanesi başta olmak üzere 4 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor. TOKİ vasıtasıyla 33 bin 796 konutu tamamlayıp, hak sahiplerine teslim ettik. 5615 konutun yapımına devam ediyoruz. 3575 adedi ağırlı köy evi olmak üzere toplam 30 bin 112 konutun yapımına başladık. İnşası devam eden 4713 konutu yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Kentsel dönüşümde riskli yapı olarak 22 bin 512 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Söz verdiğimiz 7 millet bahçesinden 6’sını tamamladık. Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 365 kilometreye çıkardık. Karamağara, Maden ve Kömürhan Köprüsü tünelleri ile birlikte bağlantı yollarını yaptık. Toplam 51 adet köprü inşa ettik. Elazığ-Bingöl ve Elazığ-Harput yollarındaki çalışmalarımız devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x